Česká verze
Motto
 

16. sezonu OffROAD Maratonu otevřeli dakaristé

Na setkání s novináři odstartoval OffROAD Maraton 2015 ředitel seriálu Ondřej Nachtigall spolu s třemi dakarskými harcovníky, jež brázdí i českými maratony: Janem Veselým, Josef Macháčkem a Jaroslavem Valtrem.

Zkušení borci potvrdili, že jsou připraveni na letošní sezonu OffROAD Maratonu, kterou absolvují v rámci přípravy na Dakar 2016, či tuniskou El Chott Rally, jež Jan Veselý označil jako nejnáročnější rally na světě. Josef Macháček oproti loňské sezoně usedne za volant své buginy, Jaroslav Valtr zůstane věrný svému žlutému Jeepu a Jan Veselý odjede sezonu na Yamaze - nejčastěji "na malé", ale na dvou závodech předvede i svoji loňskou dakarskou krásku.

Padlo i spoustu veselých historek z minulých ročníků OffROAD Maratonu či zahraničních podniků.

Začátek offroadové sezony se nezadržitelně blíží, první závod se jede 28. března 2015 ve Šternberku na Olomoucku. Maratonská sobota začíná v 7:30 startem čtyřkolek na dvě hodiny. V 10:00 se do stejně dlouhého klání pustí motorkáři. V obou závodech jedou i starší junioři svou půlhodinu. Mezi 12:30 a 14:00 se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. A ve 14:30 zaburácí motory všech automobilů, které svedou čtyřhodinový boj. 

Letos začínáme na tradičním místě v netradiční délce závodu aut, protože jsme vyslyšeli přání několika posádek a některé závody zkrátili. Pěti a šesti hodinovky se zkracují o hodinu, místo dvanáctihodinovky se pojede deset hodin. Osmnáctý ročník 24hodinovky v Dobřanech zůstává celodenním závodem, jen se odehraje o měsíc později, tedy v červnu. Posádky tak budou mít možnost pořádně se rozjezdit a po nejtěžším klání dát stroje i sebe do pořádku během následující dvouměsíční offroadové pauzy,“ okomentoval změny v sezoně ředitel seriálu Ondřej Nachtigall.

Tradiční zůstává motivace do dalších bojů. Pořadatel Intercontinental Rally 2016 věnuje startovné na tento závod absolutně nejlepší automobilové posádce a nejúspěšnějšímu čtyřkolkáři a motorkáři.

Záznam ze setkání s novináři poběží na ČT4 ve Světě motorů premiérově v úterý 17. března ve 22:55 hodin s opakováním ve středu 18. března v 10:45 hodin.


České maratony pomáhají v přípravě na Dakar

Ostřílení borci dakarských soutěží se účastní OffROAD Maratonu v rámci přípravy na Rally Dakar 2016. Motorkář Jan Veselý letos dojel 39. absolutně a čtvrtý v kategorii Marathon. Jako jediný český jezdec závodil bez podpory týmu. Pětinásobný dakarský vítěz v kategorii Quad Josef Macháček sledoval letošní boje zpovzdálí – vyrazil do Afriky na africkou Intercontinental Rally, kde vyhrál třídu Lite Class v kategorii Car. Ale stejně jako Jaroslav Valtr, čtyřnásobný účastník rally mezi kamiony, plánuje další ročník dakarské soutěže. Jejich tréninky na domácích maratonských tratích, kde testují výdrž svého stroje a hlavně sebe samých, motivuje další závodníky k účasti na dálkových soutěží v zahraničí.

O seriálu OffROAD Maraton
Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjede svůj 18. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. 16 let se na tratích letos budou prohánět auta, 13 let motorkáři se čtyřkolkáři a devět let děti a junioři. Více na www.Offroadmaraton.cz.


 
 
 
 
 
 


 

Publikováno: 13.03.2015

<<< zpět na přehled aktualit