Česká verze
Motto

Drama na Slavii: Domácí pólisté získali zlato až v rozstřelu

Praha 10. září 2012 – Uplynulou sobotu se na otevřeném venkovním bazénu ve vršovickém Edenu konal druhý ročník Prague Masters Water Polo Cup 2012. Zlato vybojoval a z loňska obhájil oddíl vodního póla Slavia Praha, který turnaj zároveň pořádal pod záštitou Ing. Milana Richtera, starosty městské části Praha 10. Domácí porazili v dramatickém finále tým Stepp Praha až v penaltovém rozstřelu.

O vítězství se svou přesnou ranou do branky postaral Petr Smrčka, který navázal na nejlepšího střelce turnaje Petra Kopeckého. Favorizovaní pólisté z Bratislavy nakonec skončili třetí. „Dramatické chvíle finálového souboje mě málem připravily o rozum, ale obhajoba loňského zlata je nade vše,“ svěřil se po turnaji spokojený Karel Poláček, předseda oddílu vodního póla SK Slavia Praha. „Předvedli jsme skvělý výkon, nutno ale říct, že velmi dobře byli připraveni i soupeři a medailové posty se rozhodně nedávaly zadarmo. Podařilo se nám postavit výborný tým a také pomohlo domácí prostředí. Nejvíce mě překvapil Petr Kopecký, který je vždy velkou oporou, ale tentokrát měl opravdu skvělý den a všechny přestřílel.
Čekali jsme, že ve finále uvidíme Bratislavu, ale v boji o postup nepřešla přes tým STEPP Praha, který dal do hry všechno. Ten mne určitě mile překvapil. Již nyní se těšíme na závěr sezóny, kdy pojedeme do Bratislavy.“
Pražský turnaj byl letošním čtvrtým dílem Masters Water Polo Cup 2012. I pro další části je motivace
pražských Slávistů jasná: připravit se na zápasy tak, aby přivezli co nejlepší výsledek.

Medailové pozice Prague Masters Water Polo Cup
1. Slavia Praha
2. STEPP Praha
3. Slavia UK Bratislava

O Masters Water Polo Cup
Seriál turnajů vodního póla Maters Water Polo Cup je otevřená soutěž sestávající ze zhruba deseti turnajů, konaných průběžně v České republice, Německu, Švýcarsku, na Slovensku a v Anglii, kterého se účastní klubové týmy z těchto zemí. Jde o hráče nad 30 let, kteří po ukončení vrcholové sportovní kariéry pokračují na této amatérské úrovni. Nedílnou součástí turnajů je i společenská část, ve které účastníci poznávají zajímavé lokality v místě konání.

O oddílu vodního póla SK Slavia Praha
Vodní pólo je specifickým sportem pro dobré plavce a zároveň týmovou hrou, která podporuje kolektivní práci. Pražská Slavia je jedním z tradičních vychovatelů pólistů již od žákovských kategorií a ze svých řad obsazuje všechny věkové kategorie. První „A“ mužstvo se vždy dělilo o nejvyšší příčky v domácí nejvyšší soutěži, 1. lize mužů. A ani na zahraničních polích nedělá ostudu. Nejlepší hráči jsou pak nominování do reprezentačních výběrů ČR.