Česká verze
Motto
 

Legendární kapela BONFIRE potvrdila účast na festivalu v Dobřanech

Všichni fanoušci rockové muziky se mohou těšit na sobotu 18. května 2013, kdy do České republiky v rámci světového turné zavítá legendární rocková kapela BONFIRE. Její velmi očekávané vystoupení bude součástí Open Air OffROAD Music Festivalu v Dobřanech u Plzně. Ten se koná při příležitosti extrémního 24 hodinového závodu offroadových aut a 770 let založení města Dobřany.

BONFIRE to na rockové scéně, která nezná hranice, rozjíždí již více než dvacet pět let. A nutno říct, že nejen jejich kytary jsou stále pořádně rozžhavené. Na zatím největším pódiu pod Šlovickým vrchem začne hrát ve 21:15.

Na své si přijdou i milovníci afrického beatu s příměsí reggae díky charismatické kapele PRINCE ALFREDO AND THE WARRIORS, zajímavým zážitkem bude i vystoupení funky-folk-rockové skupiny PAKÁŠ. Chybět nebudou ani oblíbenci COWARD, GREYHOUND nebo FATTY LUMPKINS. Tato kapela společně s BONFIRE pokřtí své nové album: "No shoes, No Shirt! NO SERVICE!"

Open Air OffROAD Music Festival zahájí Coward ve 13:20, kdy na trati budou ještě závodit automobilové posádky v nejextrémnějším offroadovém závodu u nás, 24Hours OffROAD Maraton Dobřany. Do cíle dojedou ve čtyři hodiny odpoledne. To už budou mít své jízdy za sebou i děti a mladší junioři, při jejichž závodních kreacích tuhne krev v žilách i otrkaným divákům. Od pěti do sedmi hodin se na trati předvedou motorkáři a čtyřkolkáři. Návštěvníci festivalu tak zažijí nejen grády skvělé muziky, ale také pravý adrenalin s odstřikujícím blátem a offroadovými stroji na dosah.

Program Open Air OffROAD Music Festivalu:

Sobota 18. května

13.20 - 14.20 COWARD

14.50 - 15.50 PAKÁŠ

16.20 - 17.50 GREYHOUND

18.20 - 19.30 FATTY LUMPKINS (Kanada / CZ)

20.00 - 20.40 SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ 24Hours OffROAD Maraton 2013

21.15 - 22.45 BONFIRE (Německo)

23.20 - 24.00 PRINCE ALFREDO AND THE WARRIORS (Kongo Afrika)


Krátké představení kapel


BONFIRE


Kapela Bonfire významně zasáhla do světové hard-rockové scény. Pod současným názvem figuruje již od roku 1986. Světově uznávanou se stala o rok později díky průlomovému albu Fireworks. Dočkáte se od nich tvrdých rockových pecek, naplněných energií, i procítěných balad, které znáte třeba od proslulé kapely Scorpions. Na svém kontě má několik slavných hitů. Ty nyní rozjíždí zpěvák Claus Lessmann, kytaristé Hans Ziller a Chris „Yps“ Limburg, baskytarista Uwe Köhler a Harry Reischmann na bicí.PRINCE ALFREDO AND THE WARRIORS


Alfredo prostě vzal kytaru a přemístil se z jihoafrického Capetownu do Prahy s cílem dobýt svými veselými písničkami o smutku a nezaměnitelným charismatem českou hudební scénu. Spolu s bandou solidních muzikantů (kromě hostů Viktor na baskytaru a Radim na bicí) šíří mezi českým publikem zatím velmi málo známý styl afro-beat s příměsí folku, popu a reggae.COWARD


S kluky z Coward přitvrdíme. Žánrově se totiž řadí k trash metalu. Novým frontmanem je již třetím rokem Fazy, zpěvák, který prošel „ohněm“. Kapela se po jeho příchodu vrátila k angličtině, začala pracovat na nových písních a loni vydala nové album Reunion. I jejich nové písně uslyšíte v podání: Fazy - zpěv, Karel - baskytara, Martin - kytara, Pavel – bicí, Mishu – klávesy.
PAKÁŠ


Pakáš vznikla v jedné příbramské hospůdce a na festival přinese směsici funky, folku, rocku a ska. Možná se tomu těžko věří, ale hodně napovídá složení kapely a jejich nástrojů: Eva Pospíšilová – zpěv, Alexandros Dalas - zpěv, kytara, Yarda Frýbert - zpěv, kytara, Petr Černohorský - bicí, perkuse, Míra Mašek – saxofon, Pepík Uzel – baskytara, Robert Wiesinger – trubka. Zřejmě se dočkáme i pecek z loňského alba Anatomie.FATTY LUMPKINS


Jazz-rocková kapela Fatty Lumpkins byla založena v období roku 2000 ihned po ukončení aktivního koncertování kapely FAREWELL, posléze ještě „Still Farewell“, v již v obměněné sestavě s baskytaristou a za mikrofonem zpívajícím Kanaďanem Andrew Veltri. Fatty Lumpkins aktivně vystupují na tour v USA a Evropě. V minulosti se ve skupině vystřídalo nespočet kvalitních muzikantů z celého světa, kteří jsou pořád součástí kapely, ale aktivně se zabývají i svými projekty.GREYHOUND


Hard-rocková jízda s kapelou Greyhound je již oblíbenou součástí 24Hours OffROAD Maraton Dobřany. Kdo nezažil, zažít by měl. Kluci hrají převzatou muziku a těšit se na ně můžete v pátek ve stanu a v sobotu na pódiu. A Onek Hösser (zpěv), Franta Frenky Jokl (basa, zpěv), Saša Tvrdík (bicí, zpěv) a Jirka Studený (kytara) se již těší na vás.

 


20130508023554_bonfire_banner
20130508023554_bonfire_banner
 

Publikováno: 12.05.2013

<<< zpět na přehled aktualit