Česká verze
Motto
 

Masters Water Polo Cup 2012

Na sobotu 8.9. 2012 připravujeme turnaj seriálu Masters ve vodním pólu. Ten se uskuteční na venkovním bazénu sportovního klubu SLAVIA Praha v Praze 10.

Vodní pólo zaštítil starosta Richter

V sobotu 8. září se na otevřeném venkovním bazénu ve vršovickém Edenu koná druhý ročník Prague Masters Water Polo Cup 2012. Turnaj s mezinárodní účastí pořádá oddíl vodního póla SK Slavia Praha pod záštitou Ing. Milana Richtera, starosty městské části Prahy 10. Účast přislíbilo na deset týmů z evropské série jmenované soutěže.


„Jsme velmi rádi, že po loňské premiéře se znovu vrací jeden z dílů série Masters Water Polo Cup do Prahy. Spolu s ředitelem turnaje Martinem Musilem věříme, že i letošní ročník bude tak úspěšný, jako loňský, a na své si přijdou všichni zúčastnění. Finálové boje budou probíhat od třetí do páté hodiny odpoledne,“  zve na sportovní a společenský zážitek Karel Poláček, předseda oddílu vodního póla SK Slavia Praha.

 

Pražský turnaj je letošním čtvrtým dílem Masters Water Polo Cup 2012. Letos by se ho mělo zúčastnit na deset evropských týmů.  Loni si v pražské premiéře vybojovali slávističtí pólisté zlato. Jak se jim povede letos, si nikdo neodvažuje odhadnout. Jak doplnil Karel Poláček, týmy jsou hodně vyrovnané, vyhrát chce každý, ale záleží i na pověstném štěstí. V to doufá domácí tým, který se důsledně připravovat a věří, že za podpory členů oddílu i diváků zopakuje loňský výsledek.

 

O Masters Water Polo Cup

Seriál turnajů vodního póla Maters Water Polo Cup je otevřená soutěž sestávající ze zhruba deseti turnajů, konaných průběžně v České republice, Německu, Švýcarsku, na Slovensku a v Anglii, kterého se účastní klubové týmy z těchto zemí. Jde o hráče nad 30, kteří po ukončení vrcholové sportovní kariéry pokračují na této amatérské úrovni. Nedílnou součástí turnajů je i společenská část, ve které účastníci poznávají zajímavé lokality v místě konání.

                                                                                                             

O oddílu vodního póla SK Slavia Praha

Vodní pólo je specifickým sportem pro dobré plavce a zároveň týmovou hrou, která podporuje kolektivní práci. Pražská Slavia je jedním z tradičních vychovatelů pólistů již od žákovských kategorií  a ze svých řad obsazuje všechny věkové kategorie. První „A“ mužstvo se vždy dělilo o nejvyšší příčky v domácí nejvyšší soutěži, 1. lize mužů. A ani na zahraničních polích nedělá ostudu. Nejlepší hráči jsou pak nominování do reprezentačních výběrů ČR.

 


Masters 2012 a3 final
Masters 2012 a3 final

SK_SLAVIA_polo
SK_SLAVIA_polo
 

Publikováno: 30.08.2012

<<< zpět na přehled aktualit