Česká verze
Motto
 

Setkání s novináři k novému ročníku OffROAD Maratonu

Ve středu 12. března proběhlo v pražském hotelu Anna setkání s novináři k zahájení další sezony vytrvalostních závodů motorek, čtyřkolek a aut, patnáctého ročníku OffROAD Maratonu.

Hlavním hostem setkání s médii byl závodní matador Dušan Randýsek, který letos jezdí pod záštitou VYPE racing teamu. S novináři debatoval nejen o nadcházející sezoně, kdy bude závodit na českých i zahraničních tratích. Ale také vzpomínal na dobu minulou, kdy jako "junior" začínal na jednostopém stroji. Právě podpora mladých jezdců byla pro Randýska motivací k navázání úzké spolupráce s VYPE racing teamem. Stejně jako servisní podpora na Intercontinental Rally 2014 do afrického Dakaru.

Ředitel seriálu OffROAD Maraton Ondřej Nachtigall pozval všechny přítomné na první závod do moravského Šternberku, který se koná 29. března 2014. Jde o velmi oblíbenou trať, která je pověstná blátivými souboji s pravým offroadovým adrenalinem. Patnáct let považuje za velký úspěch celého týmu, který OffROAD Maraton připravuje. A přes různé překážky je velmi rád, že seriál nebyl přerušen a daří se ho vést od ročníku k ročníku. Na offroadových tratích vyrostlo spoustu skvělých jezdců, kteří pokračovali na zahraničních klání, s vrcholem startu v rally Dakar. A na OffROAD Maraton se vracejí. Šlo například o Martina Macíka, Jaroslava Valtra, Pepu Macháčka, Mirka Zapletala a mnohé další.

Letošní účastníci jsou motivování i speciálního cenami: Pořadatel Intercontinental Rally 2015 věnuje startovné na tento závod absolutně nejlepší automobilové posádce a nejlepšímu čtyřkolkáři. A VYPE racing team na konci sezony odmění nejúspěšnějšího motorkáře – startovným na zmiňovaný závod po trase původní rally Dakar včetně servisního zázemí.

 
 


 

Publikováno: 12.03.2014

<<< zpět na přehled aktualit