Česká verze
Motto
 

Vodní pólo: Čtvrtý titul putuje do Bratislavy

Uplynulý víkend se 24 hours agency podílela na organizaci 4. ročníku Prague Masters Water Polo Cup. Turnaj s mezinárodní účastí pořádal oddíl vodního póla SK Slavia Praha pod záštitou starosty Prahy 10, Mgr. Bohumila Zoufalíka.

Na titul Slávisté tentokrát nedosáhli. Ve skvělé formě se předvedl tým SK Bratislava, který prošel turnajem bez zaváhání a poprvé si odvezl zlato.

Domácí tým SK Slavia Praha pod vedením reprezentačního trenéra Martina Musila začal slibným vítězstvím nad německým Offenbachem 7:5, kdy se třemi góly blýsknuli Jan Manl a Petr Mareš. V dalším zápase se potkal s obhájcem loňského titulu, Steppem Praha. Po prvním vyrovnaném poločase Slavii vypadla obrana a brankář už situaci nezachránil. Výhra 8:4 pro Stepp tak byla neodvratitelná. V utkání o třetí místo Slávisté sice zmobilizovali síly a navzdory horkému počasí se dostávali zpět do formy. Ale Děčín boj o bednu nevzdal a o jednu branku vybojoval bronz.

Turnajem se úspěšně probíjely hlavně dva týmy – letitý největší rival Slávistů Stepp Praha a slovenský SK Bratislava. Oba se také potkali ve finále. Mužstvo z Bratislavy přijelo v obrovské formě a s cílem prorazit smůlu v uplynulých ročnících. Svatyně slovenského Mišíka byla skvěle hájená a mužstvo využilo také co nejvíce příležitostí k tahu na bránu soupeře. Stepp Praha na Slováky nestačil. SK Bratislava zvítězila v rozhodujícím zápase v poměru 9:5 a po čtyřech letech si odvezla zasloužený titul.

Sportovcům přišlo fandit na 200 fanoušků, mezi nimiž nechyběli ti nejmladší. A sport je zajímal více než provázející klaun s malovátky a balonky. „Vodní pólo mělo vždy své nadšence a jsme rádi, že snaha o podporu různých sportů ve spolupráci s Prahou 10 nese své ovoce. Právě z těch nejmladší nám mohou vyrůst budoucí reprezentanti,“ poznamenal Martin Musil, trenér a sportovní ředitel turnaje.

 
 
 
 

Publikováno: 09.09.2014

<<< zpět na přehled aktualit